Prostata - léčení, potěšení

Tento malý orgán řídí sexuální život muže a spolu s penisem a varlaty symbolizují mužské principy a mužnost. Mnoho mužů možná o své prostatě toho moc neví, nebo o ní slyšelo pouze v souvislosti s obávanou rakovinou prostaty. Význam prostaty jako také není moc známý. Má však obrovský význam pro sexuální život muže a jeho dlouhodobou sexuální harmonii. Když prostata začne „zlobit“ má to na zdraví muže, jeho psychiku i sexuální život neblahý vliv.

Hodně mužů považuje svoji sexuální výkonnost za znak svého mužství. Mladí muži se můžou se svoji partnerkou milovat i několikrát za den(noc). Ale jak roky přibývají už to není jak za mlada, a když se pak dostaví první problémy s erekcí,může to muž vnímat jako ztrátu své mužnosti resp. mužské síly a podlehnout panice, co má mnohokrát neblahý vliv na osud celé rodiny.

Začínající problémy s prostatou může muž pozorovat : 

 • při močení : slabé močení, slabý proud moče, časté močení, bolest při močení, časté močení v noci, nechtěný únik moči 
 • ve svém sexuálním životě : začínají problémy s erekcí, ejakulaci, dostřik semena je krátký, ejakulátu málo – má zvláštní zápach, chuť, vzhled, kontrakce prostaty při ejakulaci jsou slabé 

Později se může dostavit i impotence, kdy muž není schopný dosáhnout a udržet dostatečnou erekci. Postupně začíná ztrácet zájem o sexuální život a milování. Tyto indikace můžou poukazovat na nemoc, nebo oslabení prostaty.

Problémy s prostatou můžou být způsobeny ve fyzické rovině těmito faktory: 

 • vyčerpání pohlavních žláz z důvodů časté ejakulace 
 • nedostatečný přísun živin, které pohlavní orgány vyžadují 
 • špatná životospráva 
 • zvláště překyselení organizmu z důvodu nesprávného stravování 
 • duševní napětí, fyzické vyčerpání, stres, přepracovanost, 
 • nestřídmý život,

V psychické rovině těmito faktory: 

 • neporozumění, respektive napětí mezi partnery 
 • nahromaděná uraženost a zloba , nároky a nespokojenost ve vztahu k ženám 
 • necitlivé vyjádření partnerky směrem k muži nebo k jeho mužství, 
 • přeceňování svých sil 
 • strach ze selhání 
 • pochybnosti o sobě a zavrhování svého mužství 
 • nemoci - obzvláště nemoci ledvin, močového měchýře, cukrovka, kornatění cév, poranění páteřního kanálu, potíže se zády, se zažíváním

Taoisté věří, že problémům s prostatou se dá předcházet úpravou jídelníčku, praktikováním určitých cviků, masáží varlat, masáží prostaty, léčbou bylinami a praktikováním kontroly ejakulace (z důvodů aby muž nevyčerpával svou životodárnou esenci života)

 

Některé zdroje uvádějí, že muž může svoji prostatu udržet zdravou už pouze tím, že posiluje svaly pánevního dna – tzv PC sval

Z pohledu Taoismu za nedostatečnou erekci může také slabá sexuální energie muže, jako důsledek časté ejakulace, při které muž ztrácí v podobě semena svoji životodárnou esenci, vyčerpává energii ledvin a tím i svoji sexuální sílu. Lékem na nedostatečnou erekci může být rozvíjení sexuální energie ( např. Ve smyslu cvičení dle Tantry, nebo Tao ) a též omezení ejakulace.

Mnoho mužů má strach, že omezením ejakulace přijdou o sexuální potěšení a uvolnění v podobě orgasmu. To ale není pravda. Když se muž naučí mít pod kontrolou svoji ejakulaci může nejenom udržet energii v těle a neztrácet tak svojí životní sílu, ale také může prožívat orgasmy opakovaně za sebou, které cítí nejenom jako výbuch v oblasti podbřišku, ale slast, která se šíří celým tělem.

Takových  orgasmů může mít muž ,  který neejakuluje po sobě  i několik. Je pak jenom na něm kdy ukončí milostní hrátky. Muž ,  který umí takto řídit svůj sexuální život šetří nejenom své síly a zdraví, ale rozhodně se nemusí bát výčitek ze strany partnerky a pocitů selhání z důvodů, že zase bylo po všem za pár minut a partnerka zůstala někde na půl cestě.

 V rámci poradenství Vám ráda poskytnu užitečné informace o tom, jak se o svoji prostatu starat ( jídelníček, cvičení, … ), aby se do Vašeho sexuálního života a též Vašeho sebevědomí vrátila zase pohoda a radost .

uvědomnění kde vlastně pánevní dno máme

Pánevní dno zahrnuje tři vrstvy svalů, které dohromady tvoří dno břišní dutiny. Udržuje tedy vnitřní orgány ve správné poloze a zároveň kooperuje s hlubokými svaly zádovými, příčným břišním svalem, bránicí a zadními snopci vnějších šikmých svalů v tzv. tělesném jádru. Ochablé pánevní dno tedy nejen  může způsobovat inkontinenci, ale zároveň kvůli němu můžeme mít potíže s páteří,  může dojít i k poruchám potence.

cvičením a posilováním svalu PC  kdekoliv aspoň 2-3 x denně takto :

Nejprve se napojíme na pánevní dno tak,že budeme třít ruce o sebe až budou horké a ty pak vložíme jednu ruku z přední strany a druhou ruku ze zadní strany rozkroku,cvik je dobrý opakovat vícekrát po sobě,pokud cvičíte doma cvičte bez oblečení!

 • Vdechněte a soustřeďte se na svou prostatu, perineum a konečník Při výdechu sevřete PC  a to mentálně tj na 1%sval kolem prostaty , stáhněte současně svaly kolem očí a úst.
 • Vdechnete a uvolníte PC sval i svaly okolo očí a úst.
 • Můžete opakovat 9 x postupně 18-27 až 36 x po sebe 2-3 x denně později i více
 • Posilování svalů PC je nejenom výborná prevence k tomu jak udržet svojí prostatu zdravou, ale je také jedním z klíčů ke schopnosti dosahovat opakovaných orgasmů.

Cvičení doporučuji každý den,masáž 1x za měsíc

 

 investice 70 min 2000 Kč 

              100 min 3000 Kč

               

Platba možná rychlým převodem nebo hotově .

Nahoru